کاربردهای پچ کوردهای فیبر نوری و پیگتیل ها:

ario admin 22 آبان, 1398 0 دیدگاه

پچ کوردهای فیبرنوری و پیگتیل ها امکان اتصالات interconnect و cross connect را در کاربردهای مختلفی مثل اتاق های ارتباط از راه دور، دیتاسنترها و … را فراهم می کند. آن ها جهت تامین نیاز گیگابیت اترنت، 10 گیگابیت اترنت و اتصالات پرسرعت فیبر نوری در انواع مختلف فیبر OM4، OM3، OM2 و OM1 یا OS1/OS2 موجود هستند، اما در کل هر کدام برای عملکردهای مخصوص خودشان مورد استفاده قرار می گیرند.

پچ کوردهای فیبر نوری معمولا برای اتصال پورت ها در فریم های توزیع فیبری مورد استفاده قرار می گیرند. آن ها در اصل کاربردهای شبکه، را پشتیبانی می کنند وبه صورت های OFNR و LSZH موجود هستند. آن ها همچنین از سرعت های بالا (40/10 گیگابیت بر ثانیه) پشتیبانی می کنند. پچ کورد های فیبر نوری در بسیاری از حوزه ها مثل اپتیک، تشخیص لیزر و پردازش مواد و … مورد استفاده هستند.

پیگتیل های فیبر نوری با استفاده از کانکتورها و فیبرهای مختلف تجاری، کاربردهای سربندی فیلد جوش شده با فیوژن را پشتیبانی می کنند. این پیگتیل ها باید در جایی نصب شوند که محافظت شوند و جوش شوند بنابراین معمولا با تجهیزات مدیریت فیبر نوری مثل ODF، محفظه جوش و کابینت های خیابانی (کافو) مورد استفاده قرار می گیرند. پیگتیل ها ممکن است در هر جایی وجود داشته باشند اما بیشتر در مجموعه ها و تجهیزات فیبر نوری پیدا می شوند. پیگتیل های ضد آب هم وجود دارندکه برای کاربردهای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرند.

کابل فیبرنوری

دربارهario admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.