کابل شبکه رده7-کابل cat.7 وcat.7A

ario admin 25 تیر, 1398 0 دیدگاه

کابل رده 7 (کابل cat7) نوعی از زوج کابل های به هم تابیده دارای حفاظ الکتریکی (شیلدر دار) است که در اترنت با سرعت بالا مبتنی بر شبکه های کامپیوتری Gbps1 یابالاتر است. استاندارد cat.7 در سال 2002 توسط سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) منتشر شد. این کابل ها به عنوان کابل کشی کلاس F شناخته می شوند.

کابل رده 7 قابلیت این را دارد که به عملکرد بهتری نسبت به استانداردهای اترنت پیشین مانند cat5e، cat5 و cat6 دست پیدا کند زیرا در این سری از کابل ها این الزام وجود دارد که همه زوج سیم های بهم تابیده دارای حفاظ الکتریکی یا شیلددار باشند.

کابل زوج بهم تابیده
این کابل ها به عنوان کابل های زوج بهم تابیده دارای حفاظ تور سیمی(SSTPیا screen shielded twisted pair) یا کابل های زوج بهم تابیده دارای حفاظ فویل
(SFTP یا screened foiled twisted pair) شناخته می شوند وتقریبا تداخل خارجی را به طور کامل از بین می برد و همچنین به طور قابل توجهی مقاومت در برابر نویز را بهبود می بخشد.

کابل رده 7 می تواند با کانکتورهای الکتریکی GG45 سازگار با 8p8c سربند می شود که استاندار 8p8c را در بر می گیرد. این کابل ها با کانکتورهای TERA و RG45 نیز قابل سربندی هستند.

دربارهario admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.