نقش چشمی‌های وزنی برای حیوانات خانگی در دزدگیر اماکن

ario admin 31 خرداد, 1399 0 دیدگاه

سوالی که ممکن است برای بسیاری از افرادی که از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند پیش بیاید این است که آیا سیستم دزدگیر اماکن وجود دارد که بتواند با حیوانات خانگی سازگاری داشته باشد. پاسخ این سوال مثبت است. سیستم‌هایی وجود دارند که می‌توانند با حضور حیوانات خانگی تنظیم شوند و احتمال اعلام خطر کاذب را به حداقل یا صفر برسانند.

سنسورهای حرکتی احتمالا شناخته‌شده ترین سیستم‌های اعلام سرقت هستند. اما این سنسورها صاحبان حیوانات خانگی را به چالش بزرگی می‌کشانند. زیرا با هر حرکت حیوان در منزل این سنسورها حساس شده و آژیر می‌کشند.

در حال حاضر بهترین راه حل برای این مشککل استفاده از چشمی‌های وزنی هستند. چشم وزنی یا سنسور تشخیص حرکت حیوانات خانگی یکی از انواع چشمی‌های اعلام سرقت است که همانند سایر چشمی‌های بی‌سیم، از یک جفت سنسور مادون قرمز نامرئی تشکیل شده است. این سنسورها در دو طرف دیوار در هر نقطه از منزل که مد نظر صاحبخانه باشد نصب می‌شوند و به ورود غیرمجاز افراد و حرکت حیوانات واکنش نشان می‌دهند.

چشمی‌های وزنی چگونه کار می‌کنند؟

عملکرد چشمی‌های وزنی نیز مانند سایر چشمی‌های دزدگیر اماکن است. با این تفاوت که این سنسورها قابلت تشخیص حجم و وزن افراد یا حیوانات را دارند و قادر هستند که محدوده خاصی از وزن‌ها (در بیشتر موارد زیر 18 تا 24 کیلوگرم) را در نظر نگیرند که البته در مدل‌ها و شرکت‌های مختلف سازنده این وزن می‌تواند متفاوت و قابل تنظیم باشد.

همانطور که گفته شد در این نوع چشمی‌ها از دو عدد سنسور استفاده می‌شود. سنسور اول امواج مادون قرمز را برای سنجش میزان گرما ارسال می‌کند. امواج پس از برخورد با جانداری که از جلوی آن عبور می‌کند مجددا به سنسور بازمی‌گردد. در این لحظه سنسور دوم حرکت جاندار را بررسی کرده و حجم و وزن آن را تشحیص می‌دهد. اگر وزن تشخیص داده شده بیشتر از رنج تنظیم شده در چشمی باشد آن را اعلام می‌کند و اگر کم‌تر باشد واکنشی نشان نمی‌دهد.

برای مثال اگر حیوان خانگی شما از جلوی این چشمی رد شود، سنسور آن را در نظر نمی‌گیرد. اما اگر یک انسان از جلوی آن عبور کند، وزن آن را تشخیص داده و پالسی را به دزدگیر مرکزی ارسال می‌کند و دزدگیر فعال می‌شود.

دربارهario admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.