مگنت درب و پنجره چیست؟

ario admin 26 دی, 1398 0 دیدگاه

مگنت درب و پنجره از دو بخش مغناطیسی و سیستم القای مغناطیسی تشکل شده اند.یک مگنت به هنگام نصب بر روی درب یا پنجره، در صورت باز شدن درب یا پنجره و دور شدن دو بخش مگنت سیگنال سرقت را به پنل مرکزی دزدگیر ارسال می نماید.

سنسور درب و پنجره چيست؟

مي توان گفت مهمترين عامل از بين دلايل چهارگانه ايجاد يک خانه هوشمند “امنيت” است. بنابراين در انتخاب سيستم هاي هوشمند سازي ساختمان همواره توجه ويژه اي به سنسورهايي مي شود که پوشش دهنده مسئله امنيت هستند.

يکي از پرکاربردترين سنسورها در بخش ايجاد امنيت، سنسورهاي درب و پنجره هستند. حفظ امنيت درب ها و پنجره هاي يک ساختمان يکي از اساسي ترين نکات در انتخاب يک سيستم هوشمندسازي است.

ورودي ها و خروجي ها نقاط ضعف خانه شما هستند و درب و پنجره بدون محافظ يک علامت “WELCOME” بزرگ براي سارقان است!
به همين دليل سنسورهاي درب و پنجره يکي از متداولترين اجزاي سيستم هاي هوشمندسازي ساختمان به شمار مي روند. نخستين سيستم هاي امنيتي خانه نيز تنها شامل سنسورهاي درب بود.

يک سيستم ساده: به اين صورت که با بازشدن درب يا پنجره يک زنگ ارتعاشي بزرگ در قسمت مرکزي خانه به صدا در مي آمد. 
 اما خوشبختانه امروزه با پيشرفت تکنولوژي با طيف وسيعي از گزينه ها مواجه هستيم. سنسورهاي درب مانع باز و بسته شدن غيرمجاز درها و پنجره ها مي شوند. وقتي کسي وارد خانه شما مي شود آنها به شما اطلاع مي دهند.

به طور مثال اگر يک درب يا پنجره هنگامي که زنگ هشدار روشن است باز يا شکسته شود، سنسور سيگنال را به پانل اصلي ارسال مي کند و بلافاصله زنگ هشدار به صدا در مي آيد.  
تقريبا همه سنسورهاي درب شامل دو قسمت reed switch و مگنت هستند و تا زمانيکه به صورت موازي با يکديگر نگه داشته شوند يک مدار را تشکيل مي دهند. هنگامي که کسي درب را باز مي کند، دو بخش جدا و مدار قطع مي شود که باعث مي شود سيگنال به پانل اصلي ارسال و بر حسب تنظيمات سيستم برايتان پيام ارسال مي شود يا زنگ هشدار به صدا دربيايد.
از آنجا که تکنولوژي به کار رفته در سنسور درب خلاقانه است، مي توان آن را در بسياري از روش هاي نوآوارانه استفاده کرد، به خصوص اگر سيستم مورد استفاده امکان دريافت پاسخ هاي متفاوت را براي اعلام هشدار پشتيباني کند. بعضي از برندها به مشتريان اجازه مي دهند که خود نحوه گزارش يک رويداد را انتخاب کنند در اين حالت شما مي توانيد تصميم بگيريد که سنسور هشدار را به صورت به صدا درآمدن زنگ خطر يا ارسال يک گزارش دقيق به ايميل يا تلفن شما (يک هشدار هوشمند) يا يک متن يا ايميل خصوصي (يک هشدار مخفي) اعلام کند. 

روش هاي ديگري که مي توانم از سنسور درب استفاده کرد:

اين سنسور نه تنها براي محافظت دنياي بيرون خانه بلکه در محيط خانه نيز کاربرد دارد.  با استفاده از سنسور درب از ورود و خروج فرزندتان به منزل مطلع مي شويد. سنسور به شما اطلاع مي دهد در چه ساعتي درب منزل شما باز شده است.
اين سنسور مي تواند يک محافظ 24 ساعته در منزلتان باشد!

شما مي توانيد با استفاده از اين سنسور از باز شدن پنجره اتاق کودک بازيگوش خود مطلع شويد و يا از آن براي درب کمدها (محل نگهداري اشيا و اسناد با ارزشتان) و يا کابينت ها  (قفسه نگهداري داروها، شوينده هاو…) و يا ورودي استخر منزلتان براي افزايش ايمني کودکتان استفاده کنيد و در کنار امنيت منزلتان از ايمني بيشتر افراد در منزل اطمينان داشته باشيد.

دربارهario admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.