معمولا کجا از مدیا کانورتر در صنعت حفاظت استفاده میشود؟

ario admin 11 آذر, 1398 0 دیدگاه
مدیاکانورتور

 نظارت تصویری:

نظارت تصویری انقدر اهمیت دارد که هیچ مسئولی اجازه نمی دهد به خاطر رعد و برق، نویز و یا مسائل از پیش تعیین نشده دیگر دچار توقف شود. بسته به اینکه سیستم حفاظتی شما به صورت آنالوگ است و یا به صورت دوربینهای IP انتخابهای متعددی از مدیا کانورتر در اختیار شما می باشد. همچنین بسته به تعداد دوربینها، مدیا کانورترهایی جهت انتقال یک دوربین و یا مدیا کانورترهایی که سیگنالهای چند دوربین را جهت انتقال از روی یک کر فیبر نوری مالتی پلکس می کند وجود دارند.
برای دوربینهای آنالوگ، مدیا کانورترها آپشنهای زیادی از جمله دیتاهای کنترلی به صورت دو نوع یک طرفه و یا دو طرفه (forward or bidirectional) و همچنین صوت یک طرفه و دو طرفه و کانتکت رله ای و حتی تلفن را نیز در اختیار شما قرار می دهد.
برای دوربینهای IP نیز مدیا کانورترها می تواند به صورت نقطه به نقطه استفاده بشوند یا به صورت یک سوییچ شبکه ای با خروجی فیبر نوری که بتواند همزمان سیگنال چند دوربین را مالتی پلکس کرده و انتقال دهد. همچنین این سوییچ ها به صورت POE می باشند که می توانند پاور مورد نیاز دوربینها را نیز فراهم میکنند. مفید بودن قابلیت POE این سوییچها زمانی به چشم می آید که در محل نصب دوربین برای دسترسی به پاور در محدودیت باشید.

 کنترل دسترسی:

کنترل دسترسی در Card reader ،Keyboard، Intercom و سیگنالهای Contact closure نیازمند به سیگنال با بیشترین قابلیت اطمینان می باشد. همه این سیگنالها می تواند بالاترین قابلیت اطمینان را از طریق فیبر نوری و مدیا کانوتر داشته باشد. اجازه دهید مثالی بزنیم. فرض کنید شما دارای سیستم CCTV در یک مکان هستید که دارای سیگنال کنترلی دوطرفه اینترکام و یک کانتکت رله ای می باشد. همه این سیگنالها نیازمند ارتباط بین محل نصب دوربینها و اتاق کنترلی است که چندین کیلومتر دورتر از محل می باشد. در گذشته شما مجبور بودید که از کابل مسی برای هر سه سیگنال به طور مجزا استفاده کنید و حتی ناگزیر بودید برای سیگنالها از تقویت کننده هم استفاده کنید. اما اکنون با یک مدیا کانوتر شما میتوانید چندین سیگنال با ماهیت های مختلف را مالتی پلکس کرده و همه انها را از طریق فیبر نوری تا مسافت های طولانی نیز ارسال نمایید. این راه حل به شما این امکان را میدهد که کابل کمتر و تجهیزات کمتر که خود باعث کاهش پتانسیل خرابی می شود را استفاده کنید.

 ارتباط تلفن، دیتا و صوت:

مدیا کانوترها برای انتقال انواع مختلف پروتکلهای دیتا از جمله RS-232, RS-485, RS-422 و همچنین برای انتقال خطوط تلفن نیز استفاده میشوند. دیتا در مدیا کانوترها برای ارتباط کیبردهای کنترلی دوربین ها و یا پنلهای کنترلی استفاده میشوند. همچنین مدیا کانوترها دارای قابلیت انتقال نقطه به نقطه خطوط تلفن و قابلیت انتقال صوت را نیز به صورت نقطه به نقطه دارند.

 شبکه:

کاربردهای شبکه ای مدیا کانوترها از ان دست موضوعاتی است که اکثر ما به آن فکر می کنیم و برایمان اهمیت دارد. این مدیا کانورترها برای اتصالات شبکه ای بین ساختمانهای بزرگ و محیط های وسیع بسیار ایده آل است. این تجهیزات برای پشتیبانی از Ethernet، Fast Ethernet با سرعتهای گیگا بایت در دسترس هستند.
سوییچهای فیبر نوری نوع دیگری از مدیا کانوترها هستند که علاوه بر داشتن همه نقاط مثبتی که تا کنون ذکر شد، دارای قابلیت خاص دیگری نیز هستند. این سوییچها میتوانند ترافیک عبوری از خود را مونیتور کنند. به این ترتیب که از طریق این مونیتورینگ میتوان دیتای مناسب را به مقصد هدایت و یا دیتای دیگری را ممنوع کرد تا کاربری شبکه بالاتر برود.در واقع این سوییچ ها هم به صورت مالتی پلکسر و هم کنترلر سیگنال مالتی پلکس شده می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

امروزه اترنت و شبکه های مبتنی بر IP گسترش روزافزونی داشته است. آنها برای کنترل سیستمهای تهویه مطبوع، روشنایی ها، تلفن و بله! در سیستمهای حفاظتی مورد استفاده قرار می گیرند. مدیا کانوترها و سوییچهای شبکه با قابلیت فیبر نوری می توانند در هر کاربردی از سیستمهای حفاظتی مورد استفاده قرار بگیرند. جایی که شما معمولا از کابل مسی استفاده میکردید.

محصولات مدیا کانوتر با سرعت زیادی طیف گسترده ای از راه حل های مناسب را برای نیازهای حفاظتی شما ارائه می دهد. مدیران آینده نگر و هوشمند سیستمهای حفاظتی که به دنبال تجهیزاتی با کیفیت بالاتر، کارایی بیشتر و با نصب ساده تر هستند از فیبر نوری و مدیا کانورترها جهت استفاده در پروژه های خود استقبال فراوانی داشته اند.

مدیا
دربارهario admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.