معرفی دوربین مدار بسته مخفی (جاسوسی):

ario admin 3 اسفند, 1398 0 دیدگاه

دوربین مدار بسته مخفی با نام دوربین نظارتی مخفی و دوربین جاسوسی نیز شناخته می‌شود، که به لنز سوزنی نیز مشهور هستند. این دوربین ها ‌به دلیل اندازه بسیار کوچکی که دارند، در هر کجا و مکانی نصب می‌شوند و تصویر شفاف و باکیفیتی را ضبط می‌کنند.

دوربین مداربسته مخفی :

دوربین مداربسته مخفی برای ضبط فعالیت‌های افراد، بدون آگاهی آن‌ها استفاده می‌شود. این دوربین‌ها به گونه‌ای نصب می‌شوند که از دید افراد پنهان بمانند یا به شکل وسیله‌ای دیگر در می‌آیند، تا قابل شناسایی نباشند. به همین دلیل هم آن‌ها را در فضاهای خارج از دید، به صورت شی غیرقابل شناسایی جاساز می‌کنند. دوربین مداربسته مخفی را می‌توان داخل گوشی‌های تلفن همراه، عروسک، خودکار، لوازم جانبی تلوزیون و غیره جاسازی کرد. در دسترس بودن و هزینه پایین این دوربین‌ها باعث گسترش استفاده از آن‌ها شده است. نصب و استفاده از این دوربین‌ها بدون مجوز، به علت نقض حریم شخصی، پیگرد قانونی دارد.

دوربین مداربسته مخفی مثل همه دوربین‌های مداربسته هم با سیم و هم بدون سیم مورد استفاده قرار می‌گیرند. دوربین مداربسته مخفی باسیم، تصاویر را با کابل و نوع بی‌سیم تصاویر را در شعاع محدودی به دستگاه گیرنده (تلوزیون، VCR ،DVR) می‌رساند. برخی از دوربین‌های مداربسته مخفی امکان ضبط صدا را نیز دارند. کنترل این دوربین‌های مداربسته به صورت دستی و ریموت می‌باشند.

انواع دوربین مداربسته مخفی

  • دوربین مدار بسته سوزنی
  • دوربین مداربسته بندانگشتی مینیاتوری (جاسوسی)
  • انواع دوربین مدار بسته مخفی مینیاتوری:
  • 1-دوربین مدار بسته مخفی مینیاتوری پین هول
  • 2-دوربین مدار بسته مخفی مینیاتوری معمولی
  • دوربین مدار بسته مخفی آینه ای
  • دوربین مدار بسته مخفی هالوژنی
  • دوربین مدار بسته مخفی دتکتوری

واژه پین هول به معنای سوراخ بسیار کوچک است و به لنز دوربین‌های پین هول اشاره‌ می‌کند. لنز این دوربین‌ها طوری طراحی شده‌است که بتواند از یک حفره کوچک تصویری از رو به رو را ضبط کنند. دوربین‌های مداربسته پین هول، دید در شب نیستند و نیاز به نور مادون قرمز جدا گانه‌ای برای ثبت تصاویر دارند. این دوربین‌هایی که در بالا توضیح دادیم، به خودی خودی مخفی نیستند و نحوه نصب است که آن‌ها را از دیدها مخفی می‌کند. برخی از دوربین‌های مدار بسته مخفی، قابلیت ثبت تصاویر در شب را دارند. تکنولوژی در این نوع دوربین‌ها، بر اساس امواج مادون قرمز است.

مزایا و معایب دوربین‌های مخفی

از مزایای دوربین مدار بسته کوچک می‌توان به کوچک بودن و نصب آن در مکان دلخواه، بدون این‌که قابل شناسایی باشد اشاره کرد. همچنین قیمت این دوربین‌ها به دلیل کوچک بودن، از دیگر دوربین‌های مدار بسته ارزان تر است. از دیگر مزایای دوربین مدار بسته کوچک می‌توان به کیفیت تصویر عالی و شفاف اشاره کرد.

از معایب برخی دوربین مدار بسته مخفی یا مینیاتوری می‌توان به غیر واقعی بودن یا محدب بودن تصویر آن‌ها در فواصل نزدیک اشاره کرد. چون هر چه لنز دارای قطر بیشتری باشد در فاصله‌های نزدیک، تصویر واقعی‌تری را ارائه می‌کند. معمولا فاقد دید در شب می‌باشند.

دربارهario admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.