مدیا کانورتور چیست؟

ario admin 10 آذر, 1398 0 دیدگاه

مدیا کانورتر، در چارچوب سخت‌افزار شبکه، یک دستگاه مقرون به صرفه و قابل‌ انعطاف است که برای پیاده‌سازی و بهینه سازی لینک‌های فیبری در هر نوع شبکه‌ای طراحی شده است. در میان مدیا کانورتورها، نوعی که بیش از بقیه استفاده می‌شود دستگاهی است که به عنوان یک ترانسیور عمل می‌کند، این دستگاه، سیگنال الکتریکی استفاده شده در سیم‌کشی مسی شبکه زوج سیم به هم تابیده بدون روکش (UTP) را به امواج نور استفاده شده برای کابل کشی فیبر نوری تبدیل می‌کند. اگر فاصله بین دو دستگاه شبکه بیشتر از فاصله انتقال کابل‌کشی مسی باشد، داشتن اتصال فیبر نوری ضروری است.

تبدیل مس به فیبر که توسط یک مدیا کانورتر انجام می‌شود، به دو دستگاه شبکه‌ای که پورت‌های مسی دارند، اجازه می‌دهد تا در فاصله‌های طولانی با استفاده از کابل‌کشی فیبر نوری به هم متصل شوند.

مدیاکانورتور

واقعا مدیا کانورترها چه کاری انجام میدهند؟

با زبان ساده مدیا کانورترها یک سیگنال از کابل مسی را میگیرند آن را تبدیل به یک سیگنال نوری سبک میکنند و از طریق فیبر نوری آن را انتقال میدهند. آن سوی دیگردر انتهای فیبر نوری، گیرنده مدیا کانورتر سیگنال نوری را دریافت کرده و مجددا آن را به سیگنال مسی برمیگرداند.
برای مثال اگر یک سیگنال اترنت وارد فرستنده فیبر نوری شود، همین سیگنال اترنت در آن سوی فیبر نوری از طرف گیرنده دریافت شده و به همان صورتی که بود به شما تحویل داده میشود. همین روند برای سیگنالهای دیتا مانند RS232 و Rs485 و Rs422 و به همان خوبی برای سیگنالهای دوربین های CCTV نیز صدق میکند. مدیا کانورترها به صورت جفت می باشند که یکی در ابتدا و دیگری در انتهای لینک فیبر نوری قرار می گیرند.

مزایای مدیا کانورترها:

مدیا کانورترها هنگامی که میخواهید یک سیستم امنیتی را با بالاترین کیفیت طراحی کنید مزایای بیشماری را در بر دارند.
 تجمیع انواع سیگنالها: از آنجاییکه کابل فیبر نوری پهنای باند بالایی دارد، مدیا کانورترها این قابلیت را برای شما دارند که بتوانند چندین سیگنال را همزمان با هم مالتی پلکس کرده و از طریق یک کر فیبر نوری ارسال نمایند.

 حذف نویز: استفاده از کابل فیبر نوری و مدیا کانورترها انواع نویزهای الکترومغناطیس و رادیویی موجود در اطراف سیستم شما را به راحتی حذف می کند.
 حفاظت در برابر رعد و برق : مدیا کانورترها در برابر اتصال به زمین، ولتاژهای گذرا و رعد و برق که میتواند به هر نوع سیستمی آسیب برساند عایق هستند.

طریقه کار مدیاکانورتوردربارهario admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.