تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی شبکه فیبرنوری:

ario admin 23 آبان, 1398 0 دیدگاه

برای برقراری لینک فیبر نوری تجهیزاتی که نیاز مندیم به قرار ذیل است :

۱ – کابل فیبر نوری

۲ – پچ پنل فیبر نوری

۳ – پیگتیل فیبر نوری

۴ – جوش فیوژن

۵ – آداپتور فیبر نوری

۶ – پچکرد فیبر نوری

۷ – ماژول فیبر نوری

۸ – سوئیچ و مبدل فیبر نوری

کابل فیبرنوری

  چند نوع دارد که بسته به تعداد کر و پوشش ها قیمت متفاوتی دارد .

فیبر نوری

فیبر سینگل مد و مولتی مد

برای برقراری یک لینک بسته به تجهیزی که استفاده می کنیم به 1 یا 2 کر نیازمندیم.  در حالت تک کر Send و Receive را روی یک کر انجام می شود که به نوع تجهیز آن سیمپلکس می گویند. در جایی که ترافیک کم و محدودیت استفاده از کر داشته باشیم کاربرد دارد . این نوع تجهیزات گران تر از نوع دوم که داپلکس است می باشد. در مدل داپلکس Send  روی یک کر و  Receive روی کر دیگر انجام میگیرد .

پچ پنل فیبر نوری

بسته به تعداد کری که میخواهیم فیوژن کنیم می توان پچ پنل مورد نظر را تهیه نمود که البته باید به نوع کانکتور پیگتیل خود نیز توجه کنیم.  پچ پنل ها از تک پورت (دو کر) شروع میشود تا انواع بالاتر که قابلیت نصب رو دیواری و یا رک را دارد .

 پیگتیل فیبر نوری

پیگتیل فیبر نوری بسته به نوع کابل و سوکت مورد نظر انتخاب می گردد که سینگل مد یا مولتی مد است و برای ایجاد ارتباط و اتصال فیبر به سوئیچ مورد استفاده است .

پیگتیل

انواع پیگتیل فیبر نوری

جوش فیوژن

برای اتصال کرهای کابل فیبر نوری به پیگتیل ( کابلی که یک سر آن آزاد است و سر دیگر آن سوکت فیبر نوری خورده است)  از دستگاهی بنام فیوژن اسپلایسر استفاده میشود .

آداپتور فیبر نوری

آداپتورها بسته به نوع کابل و نوع سوکت پیگتیل انتخاب می گردد و رابط بین پیگتیل و پچ کرد است که در روی پچ پنل نصب می گردد .

آداپتور

پچ کورد فیبر نوری

پچ کوردها برای اتصال پچ پنل به سوئیچ یا هر دیوایسی که ورودی فیبر داشته باشد مورد استفاده است که در تهیه آن باید به نوع فیبری که در کابلکشی مورد استفاده قرار داده ایم , تک پورت یا دابلکس بودن و سوکتهای پچ پنل و دیوایس توجه کرد. مثلا SC to LC    یا SC to SC یا ST to SC و .. .

پچ کورد

ماژول فیبر نوری

ماژول فیبر بسته به پهنای باند و تک کر یا دو کر بودن آن انتخاب می گردد.  این ماژول بر روی سوئیچی که پورت فیبر دارد نصب میشود .

ماژول

سوئیچ فیبر نوری

برای تبدیل دیتا به نور و برعکس از سوئیچ های فیبر استفاده میشود که میتوان از نوع تک پورت آن که به مدیا کانورتور معروف است و دارای یک پورت فیبر و یک پورت شبکه است استفاده نمود تا انواع بالاتر آن . مدیا کانورتر و PoE سوئیچ فیبر نوری در سیستمهای حفاظتی برای انتقال تصویر دوربین های تحت شبکه استفاده میشود.

مبدل فیبر نوری برای انتقال سیگنال تصویر دوربین آنالوگ می باشد که از تک کانال و چهار کانال تا 64 کانال موجود می باشند.

سوئیچ
دربارهario admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.