انواع چشمی وزنی

ario admin 5 تیر, 1399 0 دیدگاه

چشمی وزنی داخل منزل
چشمی‌های وزنی برای محافظت از منزل کسانی طراحی شده‌اند که از حیوان خانگی نگهداری می‌کنند. اگر شما یک حیوان خانگی دارید و می‌خواهید زمانی که در منزل نیستید امنیت منزل خود را تامین کنید و همچنین حیوان شما بتواند آزادانه در خانه حرکت کند، می‌توانید از این چشمی استفاده کنید. این چشمی‌ها بهتر است در فاصله 1 تا 1.5 متری از زمین نصب شوند.

چشمی وزنی فضای باز
اصولا چشمی‌هایی که در فضای باز نصب می‌شوند از نوع چشمی‌های وزنی هستند. زیرا در فضای باز ممکن است حیوانات و پرندگان مختلف از جلوی چشمی عبور کنند و اگر سیستم دزدگیر شما به وزن حساس نباشد با عبور هر حیوانی فعال خواهد شد. این امر باعث آزار همسایه‌ها شده و ممکن است مجبور به پرداخت جریمه شوید. اما این چشمی‌ها با چشمی‌های وزنی مخصوص داخل منزل تفاوت دارند و اگر چشمی مخصوص داخل منزل را در فضای باز نصب کنید با خطاهای متعددی روبه رو خواهید شد.

چشمی‌های وزنی برای چه کسانی مناسب نیستند؟
اگر وزن حیوان خانگی شما بیشتر از میزان حساسیت چشمی‌های وزنی است، این نوع چشمی را در منزل خود نصب نکنید. بهتر است در این شرایط برای محافظت از منزل و حیوان خانگی خود از سنسورهای درب و پنجره یا سایر سیستم‌های دزدگیر اماکن استفاده کنید.همچنین استفاده از چشمی‌های وزنی در مکان‌های پر رفت و آمد و شلوغ مناسب نیست زیرا احتمال اعلام خطر کاذب را افزایش می‌دهد.

بایدها و نبایدهای نصب چشمی‌های وزنی فضای باز
برای نصب چشمی‌های وزنی مخصوص فضای باز باید به چند نکته اساسی دقت کنید:

  • ارتفاع نصب این چشمی‌ها بسیار مهم است و بهتر است که این ارتفاع کم‌تر از 2 متر نباشد.
  • چشمی را در معرض تاش مستقیم نور آفتاب قرار ندهید.
  • در مکان‌ها پرتردد از نصب این چشمی‌ها خودداری کنید.
  • توصیه می‌شود در محیط‌هایی که تداخل امواج زیادی وجود دارد از حالت جفت پالس استفاده کنید.
  • چشمی را در محلی نصب کنید که کاملا ثابت و بدون نوسان باشد.
  • با نصب چشمی‌های وزنی دوستدار حیوانات می‌توانید با خیال راحت منزل خود را ترک کنید و اطمینان داشته باشید که منزل و حیوان خانگی شما در امنیت هستند. همچنین حیوان خانگی شما به راحتی می‌توند در منزل حرکت کند بدون اینکه آژیر دزدگیر فعال شود.

دربارهario admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.